Hříchy otců 23III. C

18. května 2019 v 0:00 | Fenix |  Hříchy otců
Dokončení

,,Je skutečný?" slabej hlásek si přiláká mojí pozornost, připomínka, že ne zdaleka ještě všichni jsou zalezlí, i když bych na Tobbiho, celej večer schoulenýho mezi mnou a Jimim téměř zapomněl, respektive si zvykl, jako na přítomnost kotěte nebo štěněte o jehož existenci sice víte, ale po čase jí přestanete vnímat, jeho oči, do široka otevřený, podobající se koláčum, v danej moment působěj coby výčitka.
,,Jackalope? Ano i ne. Ta část s jeho krvelačností je moje autorská licence, jestli víš, co to znamená," můžu se pokusit napravit největší škody, zrovna tenhle kluk, další strašidlo do svejch nočních děsů, nepotřebuje, ,,Jinak je skutečnej stejně jako Big Foot nebo Příšera od Bílý řeky. Ti chlápci, co mu vdechli život úplně po prví, se zabejvali vycpávánim zvířat a jednou je tak napadlo, že by mohla bejt dobrá zábava, vyzkoušet, jak by vypadal zajíc s jelenim parožim. Jasně, že si to nenechali jenom pro sebe. Nabídli ho místnímu hoteliérovi a hospodskýmu v jedný osobě, tomu se tak líbil, že ho vystavil ve svojí recepci, aby z něj mohli mít požitek i jiný, těm se to taky líbilo a tak se historka o něm začala šířit mezi turisty napříč zemí a každej z nich si k ní něco přidal a stal se součástí příběhu, tak se dá říct, že skutečně ožil a bude žít tak dlouho, dokud lidi bude bavit o něm snít," ze všech báchorek mám asi tuhle nejradši. Spojuje tvořivost lidských rukou i ducha. Verzí toho bájnýho zvířete je tolik, co příběhů o něm a každej je svým způsobem unikátní.
,,Proč by to někdo dělal? Chci říct, i když nejí lidi, tak je dost strašidelný. Navíc dospělí mají přeci důležitější věci na starost než si vymýšlet strašidelné příběhy...?" zeptá se Tobbi s přemýšlivostí sobě vlastní.
,,Je to zábava. Čím víc důležitejch věcí dospělí maj na starost, tim maj větší potřebu si hrát a snít. Je to stejný jako s tebou a tvym Stínem. Máš na svůj věk k řešení víc trablů než i mnohej dospělej a tak sis vytvořil kámoše, což je docela v pořádku a jak vidíš, dělaj to i jiný," pokoušet se u kluka o nějakou amaterskou psychoanalýzu asi nebyl ten nejlepší nápad, přesto sem to zkusit musel.
,,Stín je skutečný!" zaprotestuje se zarputilostí stejnou jako předešlej večer.
,,Jistě, stejně jako Big Foot a ti ostatní. Jenom si pamatuj, že bude skutečnej jenom dokud v něj budeš věřit a bude mít nad tebou takovou moc, jakou mu sám dáš," řeknu. Tentokrát vypadá, že o tom aspoň uvažuje. Mezi drobnejma obočíma se zjevěj nepatrný vrásky.
,,Mohl bych i tak spát zase u vás ve stanu?" pohled plnej naděje a prosebnej tón. Vlastně ani jinej výsledek sem nečekal.
,,Proč ne," hodim okem po Jimim, kterej se zdá, že až teprv teď nás začal vnímat.
,,Jasně, můžeme jít hned. Už tak jsem dost přetáhli večerku," vstane a Tobiho za ruku vytáhne sebou. Ten se ještě nakloní a docela spontálně mě líbne na tvář.
,,Dobrou noc," hlesne plaše, nejspíš zaskočenej vlastní akcí. Počítám, že fyzickej kontakt v jejich famílii moc nefrčí.
,,Tobě taky, ať tě blechy štípou," rozloučim se, ignorujíc svoje vnitřní monstrum zrádně mi připomínající, že ten jeden dětskej polibek, byl jedinej, co sem obdržel. Jimi našel celkem efektivní způsob, jak se vyhnout další interakci. ,,Ahoj temnoto, moje stará přítelkyně..." k mání je Viktorova opuštěná kytara, aby mi dělala jedinou společnost spolu se svitem měsíce a hvězd. Začnu se pokoušet vydrnkávat tichý tóny, neobratný a nemelodický, dost jistě docela mimo, jen je to ten nejlepší způsob, jak zaměstnat ruce a odpoutat mysl z chmurnejch myšlenek než bude dost otupělá, aby se moje tělo zvládlo odkolíbat do houpavýho azylu sítě sloužící mi tentokrát za lůžko.


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lizard Lizard | 19. května 2019 v 18:35 | Reagovat

Pořád platí, že jsem z táborníků celá odvařená, ale stejně... nezasloužil by si Springer alespoň po návratu nějakou tu péči od Jimmyho? Jeho staré kosti baží po troše tepla od jeho kolouška...
Nakonec se detektiv s Jimmym stanou významnými členy komunity, než si to Springer uvědomí, bude v tom hezky až po uši... skončí jako úplný světec a možná ho to bude v noci strašit víc než ta malá holka...
a požaduji taky vysvětlení kolem Stínu... Třeba by ho mohla poslední noc v lůně přírody nabudit.
Jen doufám, že chlapce místo Jackalope nebude k ránu strašit myšlenka, jak Jim je pro Springera moc mladý, Springer pro Jima moc starý... a tak. Kdoví, co v něm představa platu vyvolala. Jakoby nestačilo, že se Srpingík bojí, že se Jim poblázní do rodinného života.
Děkuji za tuhle kapitolu, bavila...
(btw sexy Springer na začátku... vrrr...)

2 Fénix Fénix | 19. května 2019 v 20:38 | Reagovat

[1]: Odměnu? Za co odměnu? Za to jak ho Springer systematicky týrá, chudáčka nebohého nadrženého? :-D Klid, odměny budou, prémie budou, péče bude. Všechno bude. a možná, že brzy. ;-)
Tak to je jisté, že ho to bude strašit. Mě to straší. Pravda je, že se do toho dostávají čím dál tím víc a nikdo nevíme jak. Tedy víme. Viktor. To on za všechno může. :-D
Nějaké dovysvětlení, jak to má klučina se Stínem ještě bude. ;-)
Těžko říct, co, kde, koho, bude v noci strašit. Něco někoho zcela jistě. ;-)
Já děkuji, za komentář. Kdyby něco, další vydání je již příští týden. ;-)
(Jako nás těší, že ti Springer přijde sexy, samozřejmě. Jen, to je míněna ta pasáž, jak tam fňukal, jak je rozlámaný? :-?  :-D )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.